русукр

Електрозварювальник

Картинки по запросу сварщик рисунокЗварювальник - професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи якого залежить багато - довговічність і стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

Зварювальні роботи застосовуються в багатьох галузях промисловості. Зварювальники працюють на будівельних майданчиках, створюючи конструкції і системи різних комунікацій, в промисловості, де застосовують свій досвід і навички в машинобудуванні, суднобудуванні і в інших галузях, таких як, енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Важко назвати такий сегмент виробництва, де застосовувалася праця зварника.

Зварювальник, як професія, підрозділяється на наступні спеціалізації: сварщик ручного дугового зварювання, газозварник, оператор автоматичних зварювальних апаратів. Робітники всіх цих спеціальностей займаються однією справою - з'єднанням металевих конструкцій, складних апаратів, деталей, вузлів методом сплаву металів. Від майстерності зварників залежить якість зварювальних швів. Будь-які помилки, недбалість, допущені в роботі, можуть привести до катастрофічних наслідків. Страшно подумати, до чого могла б привести неякісна робота по зварюванню нафто-або газопроводів. Зварювальник-професіонал повинен знати електротехніку, технологію плавлення металів, властивості газів, що застосовуються для антіокісленія, методи і принципи дії агрегатів і устаткування, використовується. Велике значення має дотримання техніки безпеки і виробничої санітарії.

Умови праці..

 

  • Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Можливе виконання робіт на висоті і в дуже незручних і небезпечних позах.
  • Велике навантаження на опорно-руховий і зоровий апарат.
  • Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні світлофільтри.
  • Режим роботи в основному двозмінний
  • Темп роботи вільний. Професія має від 1 до 6 розрядів.

 

До плюсів професії можна віднести престижність і високу затребуваність на ринку праці, як в державному секторі економіки, так і в приватному. Молодим фахівцям, які щойно закінчили училище, роботу довго шукати не доведеться - вона знаходить їх сама. Зварників досвід охоче приймають в житлово-комунальні господарства, в приватні організації сфери обслуговування. З набуттям досвіду, їм доручають більш відповідальні справи і роботи в промисловості, на будівництвах. Відповідно, збільшується зарплата.

Мінуси - важкі умови праці, робота на відкритих будівельних майданчиках при будь-якій погоді, велике навантаження на зір через високу яскравості електричної дуги, інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання. Електрозварники відносяться до професій «гарячого цеху» через високу шкідливості виробництва внаслідок великого виділення газів і тепла під час зварювальних робіт.

Особисті якості..

Фізична сила і витривалість. Гострота зору і сприйняття кольорів. Гнучкість, рухливість рук, ніг і всього тіла. Розвинений вестибулярний апарат. Уміння довго концентрувати увагу. Хороша зорово-моторна координація. Просторову уяву і технічне мислення. Акуратність. Врівноваженість.

Медичні обмеження.

.Серцево-судинні захворювання. Захворювання дихальних органів. Порушення в роботі опорно-рухового апарату (радикуліт, остеохондроз і т.п.). Психічні недуги і розлади нервової системи. Дратівливість. Алергічні захворювання. Виражені дефекти зору і слуху.

Області застосування.

Виробничі підприємства, заводи, лабораторії з розробки та випробування нових виробничих зразків, будівництво. Зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі: вчорашній випускник училища заробляє небагато, зварювальник зі стажем отримує більше. Але навіть перспектива отримувати хороші гроші чомусь не вражає хлопців, які вибирають більш модні і при цьому менш затребувані професії.

г. Геническ, ул.Ковпака,36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

Показать на карте

 

ПТУ №27 г. Геническ © 2012-2013
Все права защищены