русукр

«Сім’я – основа нації»

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу «Сім’я – основа Ð½Ð°Ñ†Ñ–Ñ—Â»Під такою назвою  з 19.02. по 23.02.2018 року пройшов тиждень соціальної підтримки в училищі.

Метою Тижня було - формування уявлення про важливу роль сім'ї в суспільстві, створення умови для збереження сімейних традицій, закладання відповідального ставлення до подружнього життя, сприяння формуванню у юнаків та дівчат потреби в створенні сім’ї, готовності до вступу в шлюб, вміння правильно будувати сімейні відносини і виховувати майбутніх дітей.

У фойє училища був оформлений інформаційно-просвітницький стенд для підлітків «Щаслива сім’я -  щаслива Україна». Пройшла виставка тематичних стіннівок, малюнків, кросвордів. Учні мали можливість проявити свою креативність, свої знання та кмітливість.

На початку тижня пройшла акція «Ми всі одна сім’я, єдина ми родина». Лейтмотивом акції стали слова: «Немає України без калини, Як і нема без пісні солов’я. А ми народ – зернина до зернини, В біді і щасті ми одна сім’я». Перед початком акції учні читали вірші про Україну, красу рідного краю, любов до рідної землі. Всі учасники заходу отримали маленькі паперові сердечка на яких написали свої побажання нашій Батьківщині. Учні побажали Україні стати сильною і міцною державою, як найшвидше подолати економічну та політичну кризу, миру, добра та злагоди. Ці сердечка з побажаннями ми прикріпили до нашої  карти України, яка розміщена у фойє училища.

У позаурочний час пройшло тренінгове заняття «Моя майбутня сім’я». Соціальний педагог запропонувала учням порівняти процес створення сім’ї з процесом спорудження будинку і намалювати на папері образ сім’ї у вигляді будинку, так як емоційне уявлення наповнюється енергією, перетворюється в мету і реалізовується. Кожен учасник отримав картки, які вони розподіляли на свій вибір, одні картки згодилися для фундаменту, інші використали для побудови стін, даху. Учні активно презентували свої будиночки, визначали позитивну модель сімейного життя і сімейних цінностей, проявили чітке розуміння сім’ї як системи, що передбачає не тільки наявність почуттів, стосунків, але і виконання певних ролей, формування цінностей, правил сімейного життя, дотримання нових прав та обов’язків.

Готуючись до дорослого життя, підліток повинен вміти оцінювати свої дії, вчинки, ситуації, що виникають. На тренінговому занятті «Сексуальність: як її розуміти і сприймати»дівчата отримали інформацію про психосексуальний розвиток підлітків, дали визначення поняттю «утримання», прослідкували залежність репродуктивного здоров’я від сексуальної поведінки, виконали вправу «Мистецтво відповісти «НІ» та відпрацювали навички прийняття рішень стосовно ситуацій, пов’язаних з реалізацією своєї сексуальності. Сподіваюсь, що формування установок і накопичення інформації про особливості статевої поведінки, її прояви вбереже наших учнів від раннього та небезпечного статевого життя.

З метою формування функції усвідомленого та відповідального батьківства на основі традиційних для України сімейних цінностей, родинних традицій, батьківсько-дитячих взаємин учням було запропоновано створення колажу «Відповідальне батьківство».Під час створення колажу учні усвідомлювали роль сім’ї в житті людини, головні функції сім’ї та роль батьків у вихованні дитини, розуміти принципи відповідального батьківства, цінувати найближчих для себе людей – батьків.

Тиждень соціальної підтримки закінчився, але профілактична робота педагогів буде продовжуватися, щоб допомогти нашим учням успішно адаптуватися у дорослому житті, успішно долати проблеми і труднощі, набути необхідних соціальних навиків для щасливого життя.

 

Соціальний педагог Ігнатюк Л. М

фото.- перегляд

г. Геническ, ул.Ковпака,36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

Показать на карте

 

ПТУ №27 г. Геническ © 2012-2013
Все права защищены