русукр

Історія училища

Наказом №107 від 11 листопада 1954 року у Генічеську відкрилося училище механізації сільського господарства (УМСГ–25), директором якого став Свириденко Микола Емануїлович.

Перший набір учнів було зроблено в грудні 1954 року в кількості 200 чоловік. Матеріальна база училища спочатку була сформована в приміщеннях хлібоприйомного пункту, де й почали проводитись заняття. 200 випускників освоїли спеціальність механіка-комбайнера і 100 із них поїхали піднімати цілинні землі у Казахстан. Відзначились працелюбністю на цілині випускники груп майстрів виробничого навчання Висоцького М.О., Назарова О.К. Згодом училище почало готувати трактористів-машиністів широкого профілю.

Перший випуск за цією спеціальністю зроблено у 1955 році. В 1964 році здійснено перший випуск дівчат-зв’язківців, електромонтерів сільської електрифікації і зв’язку. Для Радянської Армії починається підготовка водіїв.З 1968 року на базі середньої освіти почалася підготовка машиністів автомобільних кранів. Кінець шестидесятих років ознаменований «ерою меліорації». Розпочато підготовку спеціалістів для тресту «Укрспецводмонтаж» м. Запоріжжя.

В 1970 році училище повністю переходить на підготовку молодих робітників з середньою освітою і перейменовується в СПТУ–13.

За допомогою базового підприємства «Укрспецводмонтаж» у 1972 році побудовано п’ятиповерховий гуртожиток на 400 місць. Сімдесяті – вісімдесяті роки увійшли в історію, як роки великих змін, пов’язаних з покращенням матеріальної бази. 1976 рік – побудовано учбовий корпус.

З 1979 року в училищі «прижилася» професія кухарів-кондитерів.

Радістю 1980 року було відкриття в училищі нової учбової майстерні з великими, світлими лабораторіями. У 1982 році в училищі відкрилися спеціальності «Електромонтер», «Електрозварник». У зв’язку з реформою загальноосвітньої школи наказом обласного управління профтехосвіти №157 від 13.08.1984 р. училище перейменовується в СПТУ № 27. У листопаді 1984 року високими показниками роботи відзначено 30–річний ювілей училища. З 1985 року велика увага приділяється підготовці юнаків до служби в армії. Військове містечко училища визнано одним із кращих в області. Подивитися на нього приїздять з усієї країни. 1987-го року в училищі славилася секція мотоспорту, в якій займалися 40 учнів, а тренував їх Микола Король. Учень групи №7 Олександр Крупенко постійно займає перші місця в обласних змаганнях мотоциклістів. Завдяки ентузіазму керівників фізичного виховання Євгена Макухіна і Катерини Чебикіної відроджено славу волейболу, баскетболу та футболу. Інтенсивно розвивається гирьовий спорт. Честь колективу захищають спортсмени-гирьовики, яких тренував Микола Драмарецький. Учень Олександр Булигін став майстром спорту СРСР. У 1988 році, виборюючи першість на всіх рівнях змагань, учень Віктор Сіренко став кандидатом в майстри спорту.

У 1990 році наші «богатирі» гирьовики – майстер СРСР Олександр Булигін та Володимир Грінкер увійшли до збірної України серед юніорів.Велика увага приділяється розвитку художньої самодіяльності. Танцювальний колектив під керівництвом майстра виробничого навчання Назарова О.К. – постійний переможець всіх оглядів художньої самодіяльності системи профтехосвіти. До 2000 року училище працює по системі технічного ліцею, але втримати статус ВПУ–27 не вдалось. В листопаді 2000 року ПТУ–27 очолив Шведов Анатолій Іванович.

Відбувається підбір нових творчих та здібних працівників із збереженням потенціалу досвідчених викладачів всіх навчальних дисциплін та майстрів виробничого навчання. Поліпшується матеріальна база навчальних кабінетів, майстерень. За підтримки адміністрації та на ентузіазмі старшого майстра Новікова В.Я., майстрів виробничого навчання Калуцської О.Г. та Ігнатової В.А. оформлено для занять барменів відповідний бар-клас (лабораторія). Ведеться клопітка робота з благоустрою території училища. Створюються належні умови праці у гуртожитку, їдальні, спортивному залі. Відроджується колишня слава виховної роботи серед учнів, збільшується кількість гуртків художньої самодіяльності, спортивних секцій. В 2004 році на обласному фестивалі художньої самодіяльності «Чисті роси» колектив ПТУ–27 зайняв призове третє місце. Адміністрація училища нагородила учасників фестивалю безкоштовною екскурсією до міста Севастополя.У Національній доктрині розвитку освіти становиться завдання постійного відновлення змісту освіти й навчально-виховного процесу.Кінцевою метою діяльності освітнього закладу є особистість із яскраво вираженим діловими й загально-людськими початками, такими як самостійність, цілеспря-мованість, активність, порядність, чесність. Особистість здатна й прагнуча до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю, до постійного росту професійної майстерності, до побудови власного життя гідного рівня. Перспективою розвитку училища є відкриття нових професій. Училище уже отримало ліцензію на професії «Покоївка, кастелянка, черговий по поверху», «Економка».

Училище зобов’язане давати своїм вихованцям необхідні знання, уміння й навички, які дозволяють їм стати конкурентноспроможними на ринку праці, забезпечити такий рівень компетентності, за допомогою якого вони зможуть моделювати своє життя, будувати реальні плани й здійснювати їх. Майбутнє покоління повинне бути професіоналами у своїй справі. І уже сьогодні наш учень Семенов Сергій став переможцем обласного конкурсу з спеціальності «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання» та учасником Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності. Нова ситуація в суспільстві диктує нові соціальні завдання. Навчальна потреба сьогодення – формування таких педагогічних працівників, які були б не лише компетентними фахівцями, а й прибічниками впровадження інноваційних систем, оволодіння новітніми і технологіями, професіоналами, готовими до фахового удосконалення. Цьому сприяють конкурси професійної майстерності як серед майстрів виробничого навчання так і серед учнів. Одним із шляхів підвищення майстерності педагогів, а значить, і вирішення завдань подальшого вдосконалення навчально-виховного процесу в училищі є виявлення, розповсюдження і впровадження прогресивного педагогічного досвіду. У своїй діяльності педагоги училища шукають тільки раціональні шляхи здійснення навчально-виховного процесу.

м. Генічеськ, вул.Ковпака, 36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

ПТУ № 27 м. Генічеськ © 2012-2013
Всі права захищені