русукр

Новости

Акція «Згадаймо… Вшануймо пам’ять»

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу Вічна пам’ять нашим героям-землякам!15 вересня у парку ім. Шевченка біля пам’ятника загиблим воїнам пройшла акція «Згадаймо… Вшануймо пам’ять», присвячена 76-й річниці окупації Генічеську.

Про трагічні факти реальних подій Другої світової війни розповіли працівники Генічеського краєзнавчого музею  і почесний громадянин міста Олександр Прихненко.

Зі словами подяки до ветеранів звернулися: перший заступник голови РДА Олексій Сищенко, заступник голови Генічеської районної ради Віктор Краєвий, начальник відділу містобудування і архітектури, головний архітектор міста Сергій Олешко.

На плиті постаменту — прізвища 49 загиблих воїнів-земляків. Серед них є і загиблі саме у перший день окупації Генічеська – 16 вересня 1941 року, бійці винищувального батальйону Димокуров Т. Г., Зотов В. В.,  Спичак М. М., Куцов А. І.

Учні групи № 14 разом з майстром виробничого навчання Соловйовою Ольгою Вікторівною, прийняли участь в цій акції і поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

Вічна пам’ять нашим героям-землякам!

фото - перегляд

 

Тиждень Олімпійського руху

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Похожее изображениеФізкультура та спорт – це запорука гармонійного розвитку особистості, це здоров’я та змістовне дозвілля. Саме тому в нашому училищі велика роль надається   урокам  фізичного виховання   та участі в спортивних змаганнях міста та області.

В рамках Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня, з метою сприяння розвитку Олімпійського руху, пропаганди серед учнівської молоді здорового способу життя, залучення її до занять фізичною культурою і спортом, учні нашого училища, 8 вересня 2017 року, на міському стадіоні «Будівельник», прийняли участь у святкуванні Дня фізичної культури і спорту, який був започаткований Указом Президента України від 29 червня 1994 року і відмічається у кожну другу суботу вересня.

Наші учні: Березюк Юлія, Бетін Сергій, Потапов Віктор та Семендяєв Стас були нагороджені Подяками за особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту від Начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Генічеської районної державної адміністрації.

Після нагородження відбулися товариські змагання з бігу, в яких прийняли участь команди дівчат та юнаків нашого училища. Наші хлопці зайняли ІІ місце серед команд навчальних закладів міста.

А 14 вересня, на стадіоні «Будівельник», відбувся училищний  спортивно-масовий захід. Свято  відкрили керівник фізичного виховання Караманов А.Л. та майстер виробничого навчання, який пройшов АТО, Золотарьов С.М. Вони побажали учням міцного здоров’я та нових спортивних успіхів. В  програмі заходу було: біг 60 м, 100 м, 400 м,    500 м, підтягування на перекладині,  штовхання гир, стрибки у довжину з розбігу, метання ядра. А в кінці свята відбулася товариська гра з футболу.

Учні  прийняли активну участь у змаганнях, мали нагоду обмінятися досвідом спортивних змагань та просто приємно і з користю поспілкуватися.

Саме спорту держава надає значну роль та має великі надії популяризувати серед населення здоровий спосіб життя. Влада переймається питаннями розвитку фізичної культури та спорту, адже це запорука здорової та прогресивної нації.

фото - перегляд

 

Голова Сейму Литви відвідав Генічеський район

Картинки по запросу литва и украина1 вересня 2017 року, в рамках офіційного візиту в Україну вперше Генічеський район відвідала делегація країни Євросоюзу — Литви.

Їх приїзд у наш район пов'язаний з давніми дружніми, культурними та історичними зв'язками з кримськими татарами. У Литві проживає велика діаспора цього багатостраждального народу.

На двох вертольотах в Генічеськ прилетіли голова Сейму Литовської Республіки Вікторас Пранцкетис, депутати парламенту і Міністр Оборони Литви, посол Литви в Україні та інші офіційні особи. Їх супроводжували губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв і голова облради Владислав Менгера.

Високих гостей зустрічали голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов, голова райради Андрій Євстратов, представники Меджлісу на чолі з народним депутатом Рефатом Чубаровим.

За українською традицією делегації Литви вручили хліб-сіль представниці нашого училища: керівник гуртка художньої самодіяльності Гаркуша Вікторія Іванівна, учениці групи № 31 Ванзенко Наталія та Семілєтова Карина.

фото - перегляд

 

День знань

Картинки по запросу перше вересня

1 вересня в Україні з давніх-давен не просто початок осені. Для мільйонів учнів, студентів, їхніх батьків, а також педагогів – це справжнє свято – День знань, з якого починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни.

Святкова лінійка з нагоди першого дзвоника урочисто відбулася і в нашому навчальному закладі. Учнів, педагогів та всіх педагогічних працівників привітав директор училища Шведов Анатолій Іванович, якій побажав, щоб 2017 - 2018 навчальний рік був мирним і щасливим, багатим на нові ідеї та звершення.  Він нагородив грамотами відмінників навчання, учнів, що досягли певних результатів у обласних конкурсах, спортивних змаганнях та художній самодіяльності.

На нашому святі були присутні: випускник училища, а нині мер міста, Тулупов О. В. та редактор районної газети «Приазовська правда»     Руднікова С. В. вони побажали першокурсникам та всім учням наполегливо йти до своєї мети, оволодіти омріяною професією в одному з найкращих училищ, зустріти добрих і надійних друзів та наставників.

Свято підготувала керівник гуртка художньої самодіяльності      Гаркуша В. І. а провели учениці групи № 20 Корсак Наталія та групи № 31 Семілєтова Карина.

Традиційно новий навчальний рік розпочався з Першого уроку «Моя країна у співдружності європейських народів»

Нехай новий навчальний рік стане для кожного часом звершень і відкриттів. Навчайтесь та працюйте із задоволенням, використовуйте кожен день для підкорення вершин освіти, культури, спорту.

Гарного старту тобі, 2017-2018 навчальний рік!

фото - перегляд

Картинки по запросу перше вересня

 

ПТУ № 27 м. Генічеська впевнено крокує у майбутнє

 

Картинки по запросу вища освітаОсвіта в нашій державі завжди перебувала й існує зараз на перехресті державних та політичних перипетій. Та попри всі негаразди й проблеми професійно-технічна освіта живе. То ж живе і  впевнено крокує у майбутнє  професійно- технічне училище № 27 м. Генічеська. Навчальний заклад за свою історію неодноразово підлягав реорганізації. Нині ПТУ №27 м. Генічеська - це сучасний навчальний заклад. Світлий навчальний корпус з добре обладнаними кабінетами та окремий корпус для проведення лабораторних та практичних занять. Затишна вишукана актова зала, бібліотека, спортивна зала. Гуртожиток, в якому мешкають більше ста учнів.

Може  в нинішній непевний час комусь здається, що зовсім необов’язково мати професію. Мовляв на «купи-продай» більше матимеш. Але чого  варта людина у якої ні знань, ні умілих рук! Час усе розставляє на свої місця, і справжнім капіталом стає сама людина – її розум, її уміння. Ось для тих, хто бачить хоч трохи далі сьогоднішнього дня, хто життя своє планує, будує , а не пливе за течією розповідь про один з кращих закладів області, який навчає робітничим професіям – про ПТУ №27 м. Генічеська.

А професії тут різні, бо училище розташоване  в курортній зоні Арабатської Стрілки та південного берега  Азовського моря. І тут розвивається мережа баз відпочинку,  дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв, пансіонатів, кафе, ресторанів, які потребують кваліфікованих робітників з таких професій, як кухар, кондитер, бармен, буфетник,  продавець ( з лотка на ринку), покоївка, електрик, водій. З кожним роком попит на ринку  праці на  ці професії зростає.

Сьогодні наше училище піднімається на якісно новий щабель свого розвитку. Колектив училища постійно в пошуку: запроваджуються нові форми та методи навчання. Поряд з молодими колегами працюють та діляться досвідом ті, хто починав піднімати цю галузь в такі вже далекі роки.

Для задоволення потреб регіону  в літній період за рекомендаціями глави райдержадміністрації Воробйова О.С. та депутатського корпусу райради на чолі з Євстратовим А.О., а також голови міської ради Тулупова О.  в училищі відкриваються нові професії: «Швачка»,  «Електромеханік торговельного та холодильного устаткування». Для оволодіння цією професією запрошується і доросле населення.

Викладачі та майстри зацікавлені в ефективності  навчального процесу. Кожен з них рік у рік накопичує, оновлює, удосконалює комплексно-методичне забезпечення своїх кабінетів та майстерень, аби проводити уроки на сучасному рівні, організовувати колективну, групову та індивідуальну роботу учнів.

А моя місія, як керівника, створити всі умови для підвищення якості навчання, стимулювання творчої активності, професійного розвитку педагогів, підтримання доброзичливого, творчого, але водночас і конкурентно-змагального,   морального та психологічного клімату в колективі,  поліпшення навчально-матеріальної бази училища.

На базі нашого училища проходять обласні  конкурси, семінари, майстер-класи.  А 30.06.2017 року наше училище гостинно відчинило двері учасникам Всеукраїнського семінару – практикуму  для директорів навчально (науково) - методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, під час якого обговорено питання методичного супроводу організації навчально-виробничого процесу в сучасних умовах для впровадження в навчальний процес елементів дуальної форми навчання, розроблення навчальних планів на базі державних стандартів, створених на основі компетентнісного підходу.

Заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти  і науки України Мірошниченко Катерина Борисівна окреслила основні питання щодо стратегії професійної освіти України на 2017-2020 роки, а саме було піднято питання щодо плану модернізації мережі ПТНЗ, створення в регіонах України навчально-практичних центрів за гостродефіцитними професіями.

У ході семінару-практикуму присутні ознайомились з навчально-матеріальною базою нашого училища.

Педагогічний  та учнівський колективи приймають активну участь  у районних, обласних та республіканських конкурсах, змаганнях та святах.

Наше училище  співпрацює з громадськими організаціями, з міськими та районними центрами соціальних служб у сім’ї, дітей та молоді, районною спілкою козаків, районною службою у справах  дітей, працівниками поліції, районною спілкою «Ветеран», територіальним центром  соціального обслуговування населення, районною спілкою воїнів-інтернаціоналістів, районною організацію Червоного Хреста, батьківським комітетом.

З метою зайнятості учнів у позаурочний час, розвитку їх творчих здібностей, формування  навичок здорового способу життя організовано роботу гуртків та спортивних секцій.  Кожного року приймаємо участь в обласних конкурсах «Надія. Молодість. Майбутнє»,   «Альтернативна ялинка», «Лист пораненому», «Сонячні листи», у конкурсі художнього читання  «Поетичний вернісаж», «Наша земля – Україна».

Щорічно у жовтні-листопаді  проводяться конкурси  з професійної майстерності серед кухарів, кондитерів, а у грудні – конкурси - змагання серед електромонтерів; що дає учням можливість показати себе  фахівцями своєї справи.

Педагоги нашого навчального закладу прагнуть створити атмосферу, в якій кожен учень відчуватиме себе особистістю.

Сьогодні училище – це заклад, що відкриває широкі перспективи  для самореалізації, забезпечує кожному  учню умови для розвитку. То ж запрошуємо випускників  шкіл 2017 року та всіх бажаючих  на навчання до нашого навчального закладу для отримання професій, що користуються попитом на ринку праці.

Директор ПТУ -27 м. Генічеська А. І. Шведов

Картинки по запросу кухар кондитерКартинки по запросу электрикКартинки по запросу водий

Професійно-технічне училище №27 м. Генічеська запрошує учнів на навчання на 2017-2018 навчальний рік.

на базі неповної загальної середньої освіти (9 класів) за професіями:
Кухар. Кондитер. – термін навчання 4 роки

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електрозварник ручного зварювання. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»).

На базі повної загальної середньої освіти (11 класів)за професіями:
Кухар. Кондитер. – термін навчання 1,5 роки
Бармен. Буфетник – термін навчання 1,5 роки

фото - перегляд

 

Всеукраїнський семінар – практикум

Картинки по запросу Всеукраїнський семінар30.06.2017 року наше училище гостинно відчинило двері учасникам Всеукраїнського семінару – практикуму  для директорів навчально (науково) - методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, під час якого обговорено питання методичного супроводу організації навчально-виробничого процесу в сучасних умовах для впровадження в навчальний процес елементів дуальної форми навчання, розроблення навчальних планів на базі державних стандартів, створених на основі компетентнісного підходу.

Пту-27 висловлює вдячність Руслану Кадирову   та випускнику Генічеської ШЕВ Олексію Ваніну (викладач Сергієва Валентина Петрівна).

фото - перегляд

 

Випускний вечір

Картинки по запросу Випускний вечір 201729 червня 2017 року в училищі відбувся випускний вечір. Цього разу дипломи кваліфікаційних робітників та атестатів про середню освіту отримали 36 учнів груп № 40 та 41  за професією «Кухар. Кондитер». Групи випустили: майстри  виробничого навчання Скрипка Наталя Анатоліївна, Шаповалова Олена Петрівна, класні керівники Левченко Марія Володимирівна та Шепель Олена Петрівна. Заклад дав регіону висококваліфікованих робітників, які успішно володіють сучасними методами та прийомами фахової майстерності, обізнані з новітніми матеріалами та обладнанням, застосовують передові технології у роботі.

З  вітальним словом та побажаннями професійного злету, добробуту та усіляких гараздів, до випускників звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Дейнега О. В.

Диплом  з відзнакою отримала  учениця гр. № 40 Вішева Вікторія, яка у 2016 році получила обласну стипендію, брала участь у фіналі обласного конкурсу «Учень року – 2016», приймала участь в обласному конкурсі професійної майстерності з професії «Кондитер».

Зі  сцени лунали музичні привітання від учнів училища. Ми віримо, що життєва дорога наших вихованців буде широкою і прямою, доля подарує віру, надію, любов, щедро наділить вдячністю за професіоналізм, а щастя, успіх і злагода будуть їхніми незмінними супутниками назавжди.

фото - перегляд

 

Державна кваліфікаційна атестація з професії «Кухар. Кондитер»

Похожее изображениеСвідоме та діяльнісне життя кожного з нас починається з основного моменту відліку – це вибір професії. Кожен юнак та дівчина, прямуючи в доросле життя, обирає собі професію за покликанням. Запорукою того, що “вік не марно проживеш”, отримуватимеш задоволення від своєї роботи та працюватимеш з натхненням є саме вдалий вибір професії.

Державна кваліфікаційна атестація – завершальний етап навчального процесу, що проводиться з метою визначення рівня кваліфікації та підготовки випускників до самостійної роботи з обраної професії, вміння орієнтуватися в різних виробничих ситуаціях.

26 - 27 червня 2017 року в училищі  пройшла державна кваліфікаційна атестація з робітничої професії  « Кухар. Кондитер» у групах № 40 та № 41.

Державна кваліфікаційна комісія розглянула підсумки навчальних досягнень учнів, результати виконання пробних кваліфікаційних робіт, щоденники обліку виконання програми виробничої практики, відгуки роботодавців про рівень підготовки випускників і виробничі характеристики, наряди на пробні кваліфікаційні роботи.

Якість приготування страв залежить і від рівня кваліфікації, професійних знань та навиків робітника, і від його особистих якостей. Ґрунтовні знання, практичні вміння, особисті якості показали на захисті дипломних робіт випускники.

Ми раді за своїх випускників, які отримали роботу, вони показали свій професіоналізм на переддипломній практиці. Так тримати!

фото - перегляд

 

Конкурс «Учитель року - 17»

Картинки по запросу учитель року15 червня 2017року відбувся фінальний  етап обласного конкурсу «Учитель року -17» серед викладачів предмета «Основи галузевої економіки».

Наша молода викладач Казакова Анастасія Леонідівна виборола участь на цей фінальний етап. Вона  з гідністю змагалась з кращими фахівцями області, впевнено проходячи тур за туром, показуючи своє становлення як педагога, майстерність, оригінальність, артистичність. Допомагали їй в цьому Левченко М.В., Гаркуша В.І. та група учнів Семендяєв С., Семилєтова К., Корсак Н., Рябенко О.

В своє училище вона привезла диплом учасника обласного конкурсу  «Учитель року – 2017».

Вітаємо Анастасію Леонідівну  з перемогою!

Картинки по запросу учитель року

фото - перегляд

 

Семінар-практикум

Картинки по запросу семінар-практикум12.06.17  в методичному кабінеті для педагогічних працівників училища відбувся семінар-практикум   на тему: «Профілактика та подолання насильства серед дітей, конфлікти в педагогічній практиці та запобігання жорстокого поводження з дітьми».

З вступним словом виступила методист, наголосивши на важливості даної теми в навчальному закладі. Притча «Скільки важить сніжинка» спонукала присутніх ще раз задуматися над тим, скільки важать наші слова. А важать вони дуже багато:

добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими – засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування та конфліктів.

Учасники семінару активно виконали вправу «Мозковий штурм», переглянули відео, обговорили його, розглянули конфліктні ситуації. Голова МК Саган Л.А. та класні керівники ділились досвідом роботи в групах.

Практичний психолог Усенко А.І. та соціальний педагог Ігнатюк Л.М. надали рекомендації щодо правової бази з даного питання, надали матеріали для роботи з агресивними підлітками, звернули увагу на ігрові моменти під час годин спілкування.

Директор А.І.Шведов висловив слушну думку: особливу увагу звертати на учнів з сімей, у яких батьки побували в зоні АТО

фото - перегляд

 

Забута історія: Чонгарський бліцкриг

22 квітня – особлива дата в українській військовій історії. У цей день в 1918 році війська Петра Болбочана прорвали більшовицькі укріплення на Чонгарі й вирушили на звільнення Криму. До 99-річчя однієї з найвидатніших кампаній Української революції пропоную вашій увазі цикл «Забута перемога». Цього разу йтиметься про ту саму знамениту перемогу на Чонгарі.

Поки німецькі колони 18 квітня 1918 року йшли на штурм Перекопу, на південь від Мелітополя продовжували наступ українські частини. Після падіння міста єдиний «червоний» фронт у Північній Таврії розвалився: Всеволод Петрів писав, що весь простір між залізницею і морем «кишів дрібними перемішаними загонами». Петро Болбочан розумів, що, якщо дати більшовикам можливість перегрупувати свої сили і закріпитися за Чонгаром, захоплення Сиваша стане набагато складнішим завданням. Тому, поки основні сили Кримської групи облаштовувалися в місті, авангард з кінноти і моторизованої піхоти з бронемашинами продовжив наступ на південь, буквально повиснувши на хвості «червоних», як відступали. Борис Монкевичписав про це:

«Їхньою метою було самим зайняти Сиваш до того моменту, поки більшовики встигнуть зайняти окопи і приготуватися до оборони. Тому всі зусилля наших авангардних частин були спрямовані на те, щоб ворога, який відступав, відштовхнути в бік Азовського моря. З цією метою всі ворожі частини, що відступали до моря, були залишені в спокої, натомість звернена вся увага на загони, які намагалися пробитися до Сиваша, щоб перешкодити їм у цьому».

У другій половині дня 18 квітня українські та німецькі підрозділи вступили в бій з «червоними», що займали позиції в Якимівці. Загони Івана Федька іГеоргія Кочергіна були вщент розгромлені, при цьому був знищений і їхній бронепоїзд, оснащений майданчиком з бомбометами. Уцілілі червоногвардійці, зібравши провіант, відступили до Новоолексіївки, а потім, давши гак через Генічеськ, – до Сальківського перешийку, що з’єднує Чонгарській півострів із материком.

Станція Салькове була взята, і українські частини увійшли на Чонгарський півострів. Болбочан 20 квітня відіслав з Мелітополя на південь всю піхоту

Хоча Борис Монкевич і пише, що вся дорога на південь була вільна від ворога, а Кримській групі протистояли лише невеликі загони більшовиків, які «кидались з боку в бік», темп наступу сповільнився. Найімовірніше, українсько-німецький авангард увечері 18 квітня натрапив на радянську оборонну лінію на Сальківському перешийку, перед якою загін червоногвардійців під керівництвом Петра Грудачева розібрав залізничні колії. Вранці 19 квітня взяти позицію з ходу не вдалося. Але Федько, отримавши в той же день звістку про падіння Армянська, залишив Чонгар і відбув зі своїми військами до Джанкоя, так що або ввечері, або вже наступного дня станція Салькове була взята і українські частини увійшли на Чонгарський півострів. Отримавши звістку про це, Болбочан 20 квітня відіслав з Мелітополя на південь всю піхоту, доручивши Петріву пізніше перегнати до Криму ешелони.

Але перед цим відбулася зустріч українського та німецького командувачів. Болбочан був змушений, як молодший за чином, відкрити Роберту Кошу мету своєї експедиції і визнати його верховенство в разі проведення спільних операцій. Кош відмовляв Болбочана від прориву через Сиваш, пропонував йому дочекатися понтонів або взяти німецькі бронепотяги. Але той відмовився, оскільки прагнув досягти Севастополя першим, а до того ж, зовсім не збирався штурмувати Чонгарські позиції в лоб. За спогадами Монкевича:

«Болбочан ще в Мелітополі був підготовлений до того, що йому доведеться переправити через Сиваш ударну групу на човнах. З цією метою взяті з Мелітополя човни, захоплені у більшовиків, які всю дорогу ремонтувалися, озброювалися і готувалися до спуску».

Однак головною зброєю українців були не катери, а інформація. Після захоплення 15 квітня «дроздовцями» Якимівки телеграфне сполучення між Кримом і Таврією було порушене. Але на той час це було звичайною справою, так що в Сімферополі особливого значення обриву зв’язку не надали, вважаючи, що Мелітополь все ще тримається. Командири розгромлених загонів, які пробилися до Криму, не могли чітко окреслити стан справ і своїми неточними показаннями в штабі в Джанкої вносили ще більшу плутанину. В результаті ці загони були визнані дезертирами і відіслані до столиці для розформування і суду.

На Сиваській оборонній ділянці, зрозуміло, знали про прорив фронту під Мелітополем, але «червоні» не усвідомлювали масштабів катастрофи, що спіткала їх, і вже точно не очікували побачити українців на Чонгарі так скоро.

Кримська група захопила в полон одного штабного більшовика, який знав шифр. Тепер кілька разів на день Болбочан відсилав до Сімферополя туманні донесення

Якби цього було мало, Кримська група захопила в полон одного штабного більшовика, який знав шифр. Тепер кілька разів на день Болбочан відсилав до Сімферополя туманні донесення, що, мовляв, фронт перед Сивашем прорвали, але «радянські» частини відходять в порядку, зберігши навіть бронепотяги. За словами Монкевича:

«Не маючи інших відомостей, «Штаб Оборони Кримської Республіки» змушений був цьому вірити, хоча постійно категорично вимагав подробиць. Болбочан у таких випадках переривав розмову і цим ще більше збивав з пантелику Штаб Оборони, який не знав, чи вірити цьому повідомленню, чи ні. Поїхати назустріч відступаючим ніхто не хотів після того, як одна група сміливих поїхала з Сиваша для пошуків штабу армії і налагодження зв’язку з ним – і не повернулася, і не подала досі ніяких відомостей».

Більше того, згадував Петрів, більшовицьке командування навіть віддавало суворі накази Болбочану відходити організовано й очищати тили від «бандитів, які в декількох місцях зіпсували залізницю». Загалом, прибуття українців на Чонгар стало для «червоних» сюрпризом.

У ніч на 21 квітня головні сили Кримської групи зосередилися в Новоолексіївці, а авангардні частини пройшли весь Чонгарський півострів і вийшли до передових радянських позицій, місцями маскуючись, а місцями видаючи себе за більшовиків, які відступають. Завдяки цьому вдалося оглянути «червоні» укріплення і намітити маршрут десантів. Оскільки полк Федька готувався до контратаки на Джанкой, міст через Сиваш захищав лише невеликий загін. Однак і цього могло бути досить, оскільки міст мав бути замінований.

Але вранці 21 квітня в обох сторін щось пішло не так. За спогадами Никифора Авраменка в світанковому тумані українські солдати помітили початок мінування мосту чотирма червоногвардійцями на чолі з Леонідом Літуненком і відкрили по мосту «шрапнельний і кулеметний вогонь». Артилерійська перестрілка тривала цілий день. Паралельно Болбочан змінив початковий план штурму Сиваша: замість десанту з катерів він вирішив захопити міст за допомогою дрезини.

Для цього в штаб викликали командира першої сотні Запорозького полку Петра Зілинського-Содоля, який вже заслужив репутацію «найвідважніший зі сміливців». Відібравши 20 найкращих бійців, озброєних ручними кулеметами, він дрезиною пізно вночі з 21 на 22 квітня проскочив передмостові укріплення і в’їхав на міст. За ним повним ходом рухалися два бронепотяги.

На кримській стороні більшовики почули перестрілку бронепотягів з передовими заставами і відкрили загороджувальний вогонь з гармат по мосту, але в цей момент дрезина Зілинського досягла берега, закидавши захисників ручними гранатами. Потяги артилерійсько-кулеметним вогнем підтримали атаку. Висадившись, піхота вибила більшовиків з окопів і відразу ж стала готувати їх на випадок контрнаступу. «Червоні» побігли. Паніка була настільки сильною, що відступаючи більшовики з двох мін зуміли підірвати тільки одну, та й ту не дуже вдало. Другу міну українці вчасно скинули у воду. Згідно з Монкевичем:

«Болбочан поставив у той час на іншому кінці мосту батарею і наказав стріляти в разі контрнаступу. Разом з тим наказав переправлятися частинам групи на іншу сторону. З огляду на те, що залізнична колія на мосту була зіпсована вибухом міни, козаки просто на руках через міст і греблю почали переносити кулемети, вози, гармати. Спішно пересувалася піхота, кіннота і на ранок позиції на лінії ст. Таганаш були закріплені за українським військом».

22 квітня Болбочан твердо стояв на кримській землі. Невелика група більшовиків потрапила в полон

Започаткована наспіх спроба «червоних», які схаменулися, відбити Таганаш (нині – Солоне Озеро) у Кримської групи не увінчалася успіхом, і вранці 22 квітня Болбочан твердо стояв на кримській землі. Невелика група більшовиків потрапила в полон, були захоплені 30 кулеметів, маса гвинтівок і півбатареї знарядь з кіньми.

У середині дня нарком закордонних справ Росії Георгій Чичеріннадіслав до Берліна ноту протесту:

«Просування до Криму є істотним порушенням Брестського миру, адже є вторгненням в межі Радянської Республіки. Вторгнення загрожує нашому Чорноморському флоту, що може спричинити зіткнення, викликані інтересами самозбереження флоту. Народний комісар закордонних справ сподівається, що подальше просування військ у Криму буде припинене, і просить німецький уряд повідомити негайно про подальше».

Тим часом Болбочан наказав наступати на Джанкой вже наявними силами, не чекаючи переправи через пошкоджений міст інших частин. З Таганаша він телеграфом зв’язався з Кошем і поінформував його про успіх. Той, не повіривши, послав бронепотяг для оцінки ситуації, а сам наказав Болбочану залишатися на зайнятих позиціях. Але Болбочан відповів відмовою і не пропустив німецький бронепотяг через Сиваш. Німці, у свою чергу, спробували затримати в Мелітополі ешелони Петріва, однак безуспішно. Це був перший, і, на жаль, не останній українсько-німецький конфлікт у Криму.

У будь-якому випадку Кримська група рушила вперед і, до вечора 22 квітня, змітаючи перед містом більшовицький заслін, увійшла до зайнятого німцями Джанкоя.

Сергій Громенко Кримський історик і публіцист, кандидат історичних наук

Картинки по запросу галочкаПовідомляємо, що цю тему ми беремо для внутрішніх заходів училища

 

г. Геническ, ул.Ковпака,36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

Показать на карте

 

ПТУ №27 г. Геническ © 2012-2013
Все права защищены