русукр

Новости

Конкурс «Учитель року - 17»

Картинки по запросу учитель року15 червня 2017року відбувся фінальний  етап обласного конкурсу «Учитель року -17» серед викладачів предмета «Основи галузевої економіки».

Наша молода викладач Казакова Анастасія Леонідівна виборола участь на цей фінальний етап. Вона  з гідністю змагалась з кращими фахівцями області, впевнено проходячи тур за туром, показуючи своє становлення як педагога, майстерність, оригінальність, артистичність. Допомагали їй в цьому Левченко М.В., Гаркуша В.І. та група учнів Семендяєв С., Семилєтова К., Корсак Н., Рябенко О.

В своє училище вона привезла диплом учасника обласного конкурсу  «Учитель року – 2017».

Вітаємо Анастасію Леонідівну  з перемогою!

Картинки по запросу учитель року

фото - перегляд

 

Семінар-практикум

Картинки по запросу семінар-практикум12.06.17  в методичному кабінеті для педагогічних працівників училища відбувся семінар-практикум   на тему: «Профілактика та подолання насильства серед дітей, конфлікти в педагогічній практиці та запобігання жорстокого поводження з дітьми».

З вступним словом виступила методист, наголосивши на важливості даної теми в навчальному закладі. Притча «Скільки важить сніжинка» спонукала присутніх ще раз задуматися над тим, скільки важать наші слова. А важать вони дуже багато:

добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими – засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування та конфліктів.

Учасники семінару активно виконали вправу «Мозковий штурм», переглянули відео, обговорили його, розглянули конфліктні ситуації. Голова МК Саган Л.А. та класні керівники ділились досвідом роботи в групах.

Практичний психолог Усенко А.І. та соціальний педагог Ігнатюк Л.М. надали рекомендації щодо правової бази з даного питання, надали матеріали для роботи з агресивними підлітками, звернули увагу на ігрові моменти під час годин спілкування.

Директор А.І.Шведов висловив слушну думку: особливу увагу звертати на учнів з сімей, у яких батьки побували в зоні АТО

фото - перегляд

 

Забута історія: Чонгарський бліцкриг

22 квітня – особлива дата в українській військовій історії. У цей день в 1918 році війська Петра Болбочана прорвали більшовицькі укріплення на Чонгарі й вирушили на звільнення Криму. До 99-річчя однієї з найвидатніших кампаній Української революції пропоную вашій увазі цикл «Забута перемога». Цього разу йтиметься про ту саму знамениту перемогу на Чонгарі.

Поки німецькі колони 18 квітня 1918 року йшли на штурм Перекопу, на південь від Мелітополя продовжували наступ українські частини. Після падіння міста єдиний «червоний» фронт у Північній Таврії розвалився: Всеволод Петрів писав, що весь простір між залізницею і морем «кишів дрібними перемішаними загонами». Петро Болбочан розумів, що, якщо дати більшовикам можливість перегрупувати свої сили і закріпитися за Чонгаром, захоплення Сиваша стане набагато складнішим завданням. Тому, поки основні сили Кримської групи облаштовувалися в місті, авангард з кінноти і моторизованої піхоти з бронемашинами продовжив наступ на південь, буквально повиснувши на хвості «червоних», як відступали. Борис Монкевичписав про це:

«Їхньою метою було самим зайняти Сиваш до того моменту, поки більшовики встигнуть зайняти окопи і приготуватися до оборони. Тому всі зусилля наших авангардних частин були спрямовані на те, щоб ворога, який відступав, відштовхнути в бік Азовського моря. З цією метою всі ворожі частини, що відступали до моря, були залишені в спокої, натомість звернена вся увага на загони, які намагалися пробитися до Сиваша, щоб перешкодити їм у цьому».

У другій половині дня 18 квітня українські та німецькі підрозділи вступили в бій з «червоними», що займали позиції в Якимівці. Загони Івана Федька іГеоргія Кочергіна були вщент розгромлені, при цьому був знищений і їхній бронепоїзд, оснащений майданчиком з бомбометами. Уцілілі червоногвардійці, зібравши провіант, відступили до Новоолексіївки, а потім, давши гак через Генічеськ, – до Сальківського перешийку, що з’єднує Чонгарській півострів із материком.

Станція Салькове була взята, і українські частини увійшли на Чонгарський півострів. Болбочан 20 квітня відіслав з Мелітополя на південь всю піхоту

Хоча Борис Монкевич і пише, що вся дорога на південь була вільна від ворога, а Кримській групі протистояли лише невеликі загони більшовиків, які «кидались з боку в бік», темп наступу сповільнився. Найімовірніше, українсько-німецький авангард увечері 18 квітня натрапив на радянську оборонну лінію на Сальківському перешийку, перед якою загін червоногвардійців під керівництвом Петра Грудачева розібрав залізничні колії. Вранці 19 квітня взяти позицію з ходу не вдалося. Але Федько, отримавши в той же день звістку про падіння Армянська, залишив Чонгар і відбув зі своїми військами до Джанкоя, так що або ввечері, або вже наступного дня станція Салькове була взята і українські частини увійшли на Чонгарський півострів. Отримавши звістку про це, Болбочан 20 квітня відіслав з Мелітополя на південь всю піхоту, доручивши Петріву пізніше перегнати до Криму ешелони.

Але перед цим відбулася зустріч українського та німецького командувачів. Болбочан був змушений, як молодший за чином, відкрити Роберту Кошу мету своєї експедиції і визнати його верховенство в разі проведення спільних операцій. Кош відмовляв Болбочана від прориву через Сиваш, пропонував йому дочекатися понтонів або взяти німецькі бронепотяги. Але той відмовився, оскільки прагнув досягти Севастополя першим, а до того ж, зовсім не збирався штурмувати Чонгарські позиції в лоб. За спогадами Монкевича:

«Болбочан ще в Мелітополі був підготовлений до того, що йому доведеться переправити через Сиваш ударну групу на човнах. З цією метою взяті з Мелітополя човни, захоплені у більшовиків, які всю дорогу ремонтувалися, озброювалися і готувалися до спуску».

Однак головною зброєю українців були не катери, а інформація. Після захоплення 15 квітня «дроздовцями» Якимівки телеграфне сполучення між Кримом і Таврією було порушене. Але на той час це було звичайною справою, так що в Сімферополі особливого значення обриву зв’язку не надали, вважаючи, що Мелітополь все ще тримається. Командири розгромлених загонів, які пробилися до Криму, не могли чітко окреслити стан справ і своїми неточними показаннями в штабі в Джанкої вносили ще більшу плутанину. В результаті ці загони були визнані дезертирами і відіслані до столиці для розформування і суду.

На Сиваській оборонній ділянці, зрозуміло, знали про прорив фронту під Мелітополем, але «червоні» не усвідомлювали масштабів катастрофи, що спіткала їх, і вже точно не очікували побачити українців на Чонгарі так скоро.

Кримська група захопила в полон одного штабного більшовика, який знав шифр. Тепер кілька разів на день Болбочан відсилав до Сімферополя туманні донесення

Якби цього було мало, Кримська група захопила в полон одного штабного більшовика, який знав шифр. Тепер кілька разів на день Болбочан відсилав до Сімферополя туманні донесення, що, мовляв, фронт перед Сивашем прорвали, але «радянські» частини відходять в порядку, зберігши навіть бронепотяги. За словами Монкевича:

«Не маючи інших відомостей, «Штаб Оборони Кримської Республіки» змушений був цьому вірити, хоча постійно категорично вимагав подробиць. Болбочан у таких випадках переривав розмову і цим ще більше збивав з пантелику Штаб Оборони, який не знав, чи вірити цьому повідомленню, чи ні. Поїхати назустріч відступаючим ніхто не хотів після того, як одна група сміливих поїхала з Сиваша для пошуків штабу армії і налагодження зв’язку з ним – і не повернулася, і не подала досі ніяких відомостей».

Більше того, згадував Петрів, більшовицьке командування навіть віддавало суворі накази Болбочану відходити організовано й очищати тили від «бандитів, які в декількох місцях зіпсували залізницю». Загалом, прибуття українців на Чонгар стало для «червоних» сюрпризом.

У ніч на 21 квітня головні сили Кримської групи зосередилися в Новоолексіївці, а авангардні частини пройшли весь Чонгарський півострів і вийшли до передових радянських позицій, місцями маскуючись, а місцями видаючи себе за більшовиків, які відступають. Завдяки цьому вдалося оглянути «червоні» укріплення і намітити маршрут десантів. Оскільки полк Федька готувався до контратаки на Джанкой, міст через Сиваш захищав лише невеликий загін. Однак і цього могло бути досить, оскільки міст мав бути замінований.

Але вранці 21 квітня в обох сторін щось пішло не так. За спогадами Никифора Авраменка в світанковому тумані українські солдати помітили початок мінування мосту чотирма червоногвардійцями на чолі з Леонідом Літуненком і відкрили по мосту «шрапнельний і кулеметний вогонь». Артилерійська перестрілка тривала цілий день. Паралельно Болбочан змінив початковий план штурму Сиваша: замість десанту з катерів він вирішив захопити міст за допомогою дрезини.

Для цього в штаб викликали командира першої сотні Запорозького полку Петра Зілинського-Содоля, який вже заслужив репутацію «найвідважніший зі сміливців». Відібравши 20 найкращих бійців, озброєних ручними кулеметами, він дрезиною пізно вночі з 21 на 22 квітня проскочив передмостові укріплення і в’їхав на міст. За ним повним ходом рухалися два бронепотяги.

На кримській стороні більшовики почули перестрілку бронепотягів з передовими заставами і відкрили загороджувальний вогонь з гармат по мосту, але в цей момент дрезина Зілинського досягла берега, закидавши захисників ручними гранатами. Потяги артилерійсько-кулеметним вогнем підтримали атаку. Висадившись, піхота вибила більшовиків з окопів і відразу ж стала готувати їх на випадок контрнаступу. «Червоні» побігли. Паніка була настільки сильною, що відступаючи більшовики з двох мін зуміли підірвати тільки одну, та й ту не дуже вдало. Другу міну українці вчасно скинули у воду. Згідно з Монкевичем:

«Болбочан поставив у той час на іншому кінці мосту батарею і наказав стріляти в разі контрнаступу. Разом з тим наказав переправлятися частинам групи на іншу сторону. З огляду на те, що залізнична колія на мосту була зіпсована вибухом міни, козаки просто на руках через міст і греблю почали переносити кулемети, вози, гармати. Спішно пересувалася піхота, кіннота і на ранок позиції на лінії ст. Таганаш були закріплені за українським військом».

22 квітня Болбочан твердо стояв на кримській землі. Невелика група більшовиків потрапила в полон

Започаткована наспіх спроба «червоних», які схаменулися, відбити Таганаш (нині – Солоне Озеро) у Кримської групи не увінчалася успіхом, і вранці 22 квітня Болбочан твердо стояв на кримській землі. Невелика група більшовиків потрапила в полон, були захоплені 30 кулеметів, маса гвинтівок і півбатареї знарядь з кіньми.

У середині дня нарком закордонних справ Росії Георгій Чичеріннадіслав до Берліна ноту протесту:

«Просування до Криму є істотним порушенням Брестського миру, адже є вторгненням в межі Радянської Республіки. Вторгнення загрожує нашому Чорноморському флоту, що може спричинити зіткнення, викликані інтересами самозбереження флоту. Народний комісар закордонних справ сподівається, що подальше просування військ у Криму буде припинене, і просить німецький уряд повідомити негайно про подальше».

Тим часом Болбочан наказав наступати на Джанкой вже наявними силами, не чекаючи переправи через пошкоджений міст інших частин. З Таганаша він телеграфом зв’язався з Кошем і поінформував його про успіх. Той, не повіривши, послав бронепотяг для оцінки ситуації, а сам наказав Болбочану залишатися на зайнятих позиціях. Але Болбочан відповів відмовою і не пропустив німецький бронепотяг через Сиваш. Німці, у свою чергу, спробували затримати в Мелітополі ешелони Петріва, однак безуспішно. Це був перший, і, на жаль, не останній українсько-німецький конфлікт у Криму.

У будь-якому випадку Кримська група рушила вперед і, до вечора 22 квітня, змітаючи перед містом більшовицький заслін, увійшла до зайнятого німцями Джанкоя.

Сергій Громенко Кримський історик і публіцист, кандидат історичних наук

Картинки по запросу галочкаПовідомляємо, що цю тему ми беремо для внутрішніх заходів училища

 

День відкритих дверей в училищі

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу день відкритих дверейПройде зовсім небагато часу і учням 9, 11 класів доведеться вибирати свій шлях у житті.

Цей шлях починається з перехрестя, від якого розходяться не 3, як в казці, а 50 тис. доріг – саме стільки зараз існує професій. І дуже важливо не помилитися у виборі шляху. Адже від цього вибору залежить дуже багато: і матеріальний достаток, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті. Недарма кажуть, що обираючи професію, людина вибирає свою долю.

Профорієнтація - це не робота одного дня. З початку року до середини квітня майстри в/н та викладачі училища відвідали школи міста, Генічеського, Новотроїцького та Іванівського районів, за якими вони були закріплені, з метою реклами нашого навчального закладу та запрошення учнів на навчання.

12 травня 2017 року в училищі пройшов  День відкритих дверей, під час якого учні - випускники 9, 11 класів шкіл  міста та району мали можливість побувати у  нашому навчальному закладі, ознайомитись із матеріально - технічною базою.

В актовій залі учні училища, під керівництвом Гаркуши В. І., презентували  професії, за якими буде здійснюватися  набір на 2017 – 2018 навчальний рік та щиро запросили випускників на навчання. Був  показаний відеоролик про історію та сучасне існування нашого навчального закладу.

Перед присутніми виступила заступник директора з навчально-виробничої роботи Анікєєва О. М., яка розповіла про життя училища, участь у районних та обласних конкурсах, про перевагу наших професій, які  є конкурентоспроможні на ринку праці.

Майстри  виробничого навчання Семенова Т. Г., Соловйова О. В., Шаповалова О. П., Бровун Н. О. провели екскурсію  навчальним закладом.  Учні   відвідали  кабінети, лабораторії та майстерні в  яких вони познайомилися з навчальною базою. Після екскурсії,  учнів пригостили чаєм та випічкою.

День відкритих дверей дає можливість краще зрозуміти, яким буде навчання в училищі та зробити правильний вибір. Багато учнів, які відвідали училище, були зацікавлені професіями та виявили бажання прийти вчитися в наше училище.

фото - перегляд

 

Акція «Зробимо Україну чистою разом»

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу «Зробимо Україну чистою разом»В ході Всеукраїнської соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій «Зробимо Україну чистою разом»  учні та колектив училища провели акцію «Посади дерево». На території училища були висаджені сажанці троянд та хвойних дерев.

Учні групи № 25, які шефствують над парком Афганської слави, прибрали сміття та сухе листя.

В ході німецько-фашистської окупації під час Другої світової війни в Генічеську у протитанковому рові були розстріляні 975 мирних жителя, з яких 100 дітей. На місці трагедії встановили пам'ятник жертвам нацистської окупації. На жаль, сьогодні територія біля пам'ятника недоглянута, заросла травою та чагарниками, а наводять тут відносний порядок тільки перед Днем Перемоги або річницею визволення Генічеська. За ініціативи голови Генічеської райдержадміністрації Олександра Воробйова було прийнято рішення впорядкувати це місце. І першим етапом стала посадка дерев. Учні груп № 14 та 34 під керівництвом майстрів виробничого навчання Золотарьова С.М. та Семенової Т.Г. розчистили територію і підготували ямки для посадки дерев. А учні групи № 25, разом з майстрами виробничого навчання Максименком О.П., Родіним Р.О., Семеновим О.В., співробітниками Генічеської райдержадміністрації, прикордонниками і працівниками міських КП, в рамках акції «Посади дерево миру»,  посадили біля пам'ятника саджанці ясеня.

фото - перегляд

 

У Генічеську відзначили безвіз для України

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу безвіз для України11 травня Рада Європейського союзу затвердила законодавче пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України. У зв'язку з цією історичною подією, в Генічеській школі №1 відбувся урочистий захід, на якому були присутні представники місцевої влади, установ міста, учні шкіл та училищ. Виступаючи перед присутніми, міський голова Генічеська Олександр Тулупов висловив надію, що настануть часи, коли кожен українець буде мати можливість їздити в Європу. Про високий рівень життя в європейських країнах Олександр Васильович розповів на прикладі Польщі, де він побував у складі делегації Асоціації міст України.

На цьому заході були присутні учні групи № 14 разом з класним керівником Казаковою Анастасією Леонідівною та майстром виробничого навчання Соловйовою Ольгою Вікторівною.

фото - перегляд

 

9 травня у Генічеську

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу день перемоги9 травня - свято Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. У Генічеську, святкування 9 травня почалося з патріотичної ходи від площі Відродження до парку імені Т. Г. Шевченка, в якій взяли участь керівники міста та району, представники структурних підрозділів міста, підприємств, установ, громадських організацій, молодь та просто мешканці міста і району.

Біля  пам'ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни в парку імені Тараса Шевченка, розпочався мітинг-реквієм, який відкрив міський голова Олександр Тулупов. Генічан  з Днем Перемоги привітали голова  райради Андрій Євстратов та заступник голови Генічеської РДА Олексій Сищенко. Потім присутні поклали квіти до пам'ятника. Священики  провели молебень за убієнними.

По завершенню  заходу, учні нашого училища, частували ветеранів та  усіх охочих солдатською кашею, яку приготували майстри виробничого навчання та працівники їдальні  училища.

фото - перегляд

 

Акція «Зробимо Україну чистою разом»

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу Акція «Зробимо Україну чистою разом»

29 квітня 2017 року учні та колектив нашого училища  долучилися до Всеукраїнської соціально-екологічної акції "Зробимо Україну чистою разом". Під час проведення акції прибирали прилеглу до училища територію. Учні груп № 14 та 34 під керівництвом майстрів виробничого навчання Золотарьова С.М. та Семенової Т.Г. - територію біля пам'ятника жертвам нацистської окупації. Такі заходи сприяють формуванню екологічної культури, активної громадської позиції молоді.

фото - перегляд

 

Випускний вечір

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу випуск 201728 квітня 2017 року в училищі відбувся випускний вечір. Позаду хвилюючий захист дипломних робіт, уроки, виховні заходи і майже чотири роки безтурботної, але плідної юності. Навчання в училищі перетворило колишніх нерішучих школярів у майстерних робітників, енергійних активістів, допомогло накопичити творчий потенціал для подальшого особистого та професійного зростання.

Цього разу дипломи кваліфікаційних робітників та атестатів про середню освіту отримали 27 учнів групи № 44 за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»), майстер виробничого навчання Соловйова Ольга Вікторівна, класний керівник Четирін Василь Вікторович. Заклад дав регіону висококваліфікованих робітників, які успішно володіють сучасними методами та прийомами фахової майстерності, обізнані з новітніми матеріалами та обладнанням, застосовують передові технології у роботі.

Традиційно, з вітальним словом та побажаннями професійного злету, добробуту та усіляких гараздів, до випускників звернулися директор училища Шведов А. І. та заступник директора з навчально-виробничої роботи Анікєєва О. М.

Вручаючи дипломи з відзнакою кращим випускникам училища: Довгому Сергію та Кравцову Павлу, директор  побажав молодим фахівцям, насамперед, характеру, твердості у прийнятті власних рішень.

Зворушливі слова лунали на адресу дітей від найрідніших людей - батьків. Крім успіхів у праці та кар'єрного поступу, вони побажали своїм дітям удачі в особистому житті і коханні.

Зі  сцени лунали музичні привітання від учнів училища. Ми віримо, що життєва дорога наших вихованців буде широкою і прямою, доля подарує віру, надію, любов, щедро наділить вдячністю за професіоналізм, а щастя, успіх і злагода будуть їхніми незмінними супутниками назавжди.

фото - перегляд

 

Зустріч з представниками районної соціальної служби

Картинки по запросу соціальної служби27 квітня 2017 року в професійно – технічному  училищі № 27 м. Генічеська відбулась зустріч  учнів  з представниками районної соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді м. Генічеська Бойко А. Ю. та психолог Протасевич Л. О.  на тему: «Зупини домашнє насилля». Протягом зустрічі учні дізналися про типи сімейної жорстокості, види насилля у родині, та головне, як можна запобігти насиллю, куди звертатися. Учні  отримали вичерпні відповіді на хвилюючі запитання.

фото - перегляд

 

Години спілкування присвячені Міжнародному дню пам’яті Чорнобильської трагедії

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Картинки по запросу пам’яті Чорнобильської трагедіїЧорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини 40 секунд, у той час коли всі безтурботно спали, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну темряву розірвало полум’я – це трапилась аварія, яка стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Мирна, щаслива весна перестала існувати.

26 квітня в училищі пройшли години спілкування, присвячені Міжнародному дню пам’яті Чорнобильської трагедії. Учням були  представлені   фото- і відеоматеріали, які  нагадали про події на Чорнобильській АЕС.  Були  наведені цікаві і водночас шокуючи факти, які змусили всіх присутніх замислитися над відповідальністю перед наступними поколіннями.

 

г. Геническ, ул.Ковпака,36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

Показать на карте

 

ПТУ №27 г. Геническ © 2012-2013
Все права защищены