русукр

Обласна спартакіада з настільного тенісу

There are no translations available.

На базі спортивної зали ПТУ-27 пройшов 1 этап обласної спартакіади з настільного тенісу, в якому прийняли участь юнаки та дівчата нашого учбового закладу.

Нажаль юнаки одержали поразку, а дівчата зайняли 1 командне місце: Брончук Поліна, Павловська Ірина, Ткачук Анастасія.

Усі учасники змагань були нагороджені грамотами.

 


 

Студентів ПТУ №27 вчать, як готувати кримськотатарські страви

There are no translations available.

 

Янтик, чебуреки, плов. Як готувати кримськотатарські страви навчають кухарів-кондитерів у Генічеському ПТУ № 27. Студентам ці навички знадобляться у подальшій роботі, адже ці страви популярні у закладах на морському узбережжі.

Викладачка спеціальних дисциплін Генічеського ПТУ № 27 Ельміра Сідлак сьогодні проводить майстер-клас для першокурсників. Янтик вони готують вперше. В училищі жінка викладає 14 років. Говорить, намагаються готувати страви різних народів.

ВІДЕО - перегляд

Вікторія Гаркуша повторює за викладачкою. Кримськотатарські страви готувала раніше але сьогодні, говорить, чекає на професійні секрети.

“Вдома вже був такий досвід, але тут якісь секрети, нові технології хочу дізнатись, думаю, що буде цікаво”.

 

 

Едіє Асанова готує поруч з Вікторією. Дівчина – кримська татарка,тому національні страви вдома на столі постійно. Говорить, часто готують плов, чебуреки, і у кожної господині є свої секрети.

 

 

Кримські татари проживають у Генічеському районі, тому попит на знання страв їх національної кухні є завжди , говорить директорка училища Олена Анікєєва. 5 років тому кримськотатарську кухню включили в навчальні плани. Студентам новація сподобалась, розповідає директорка.

Це різноманітність, їм цікаво, влітку у нас багато продають чебуреки, плов, багато наших студентів працюють на Арабатській стрілці, в пансіонатах, в кафе, у нас дуже великий ринок праці, тому ми задаємо нові направлення у вивченні цих тем“.

 

Булінг у підлітковому середовищі

There are no translations available.

Сьогодні в освітньому просторі гостро постає проблема булінгу та кібербулінгу.  Ці явища все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Проблема насильства серед учнівської молоді в навчальних закладах існувала завжди, але нині вона надзвичайно загострилася.  Діти починають цькувати слабших для того, щоб затвердити свій авторитет, розважитися або отримати якусь вигоду.

Соціальний педагог  провела відкритий захід для першокурсників училища під час якого говорила про те, як попередити булінг в учнівському середовищі, обговорювала причини, наслідки, відповідальність за булінг,  як реагувати на цькування, як впоратися з ситуацією самостійно, а також надала інформацію щодо телефонів гарячої лінії. Учні уважно слухали та активно приймали участь у обговоренні протидії булінгу та причин його прояву На завершення соціальний педагог наголосила, що у випадку булінгу не потрібно боятися, а обов’язково звертатися за допомогою!


 

Міністерство освіти і науки України

There are no translations available.

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.

Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків.

Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність є важливими завданнями для Міністерства.

Наявність відповідних професійних компетентностей у вчителів включено до професійних стандартів та стандартів підготовки. Обов’язковість формування цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі.

На сайті МОН можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів bit.ly/3axYT62. Зокрема, розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.

Також можна знайти матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.


Окрім того, у розділі розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечному користуванню інтернетом.


Хочемо повідомити, що діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами. І Міністерство постійно звертає увагу у своїх зверненнях до департаментів освіти і науки ОДА, щоб насамперед діти знали, куди вони можуть анонімно звернутися за допомогою.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47

Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123

Докладніше: bit.ly/3uapTAt

 

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

There are no translations available.

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України 16 лютого 2021 року було проведено виховну годину на тему “Вони помирали, щоб жила Україна”.

На виховній годині  учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.


 

До Дня вшанування учасників бойових дій

There are no translations available.

До Дня вшанування учасників бойових дій  на території інших держав, 32-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан і 59-ї річниці військово-стратегічної операції «Анадир» в нашому навчальному закладі було проведено:

- 11 лютого 2021 року проведено захід з запрошенням учасника бойових дій в Афганістані Приходько О.В.

- З 10 по 19 лютого 2021 року в холі училища проходить книжкова виставка до Дня вшанування військ колишнього СРСР у Республіки Афганістан.

- 11 лютого 2021 року демонстрація фільму «9 рота» у гуртожитку училища.

- 15 лютого в парку Афганської Слави були присутні на мітингу-реквієму.


 

Акція до дня св. Валентина

There are no translations available.

Ось і настало найромантичніше свято у році – День святого Валентина, коли у повітрі в морозний холод вирують почуття кохання, ніжності та пристрасті.

З нагоди дня Закоханих 14 лютого учні ПТУ - 27  провели благодійну акцію. Всім мешканцям та гостям міста дарували гарний настрій та розповсюджували з метою профорієнтації запрошування на навчання, пригощали фірмовим печивом.

Велика благодарність  майстрам  в/ н, викладачам спеціальних дисциплін, адміністрацію училища за   активну участь у цьому заході.


 

Тиждень психології «Чарівна країна»

There are no translations available.

Протягом тижня практичним психологом були проведені заходи з учасниками навчально – виховного процесу, з метою створення умов для соціального та інтелектуального розвитку, охорони психічного здоров’я та психологічної підтримки.

На першому етапі проведена акція «Мудрі повчання», в якій вони ознайомлювалися з мудрими висловлюваннями великих знавців психології. У фойе були розміщені  стенди з  інформаційно – просвітницькою роботою «Життя в злагоді з собою» та запущен проект «Скринька довіри», в якій  студенти могли висловити свої внутрішні переживання та турботу.

Після учбового процесу проведені години спілкування «Формування позитивного образу «Я», тренінгове заняття «Подолання конфліктної поведінки підлітків». Розроблені буклети, наданні рекомендації стосовно депресії, самооцінки, суїцидальної поведінки підлітків та проведена акція «Дерево бажань». По завершенню тижня психології була проведена виставка  плакатів здобувачів освіти «Моя щаслива родина».

Практичний психолог     Л.О. Протасевич

 

 

 

Правила прийому до професійно - технічного училища № 27 м. Генічеська

There are no translations available.

 

Випуск 2021 року!

There are no translations available.

 

Дорогі наші випускники! Так дивовижно складається життя, що сьогодні ми ще разом, а  завтра- ваші шляхи розійдуться. Пройшло більше року і мета досягнута- ви склали  державні іспити і готові отримати дипломи- вашу путівку в доросле життя. Запам'ятаємо вас такими- юними, красивими, із сяючими очима і палаючими серцями. Нехай учнівське життя в ПТУ-27 залишається для вас лише в гарних спогадах.

Хай щастить вам, дорогі наші випускники!

 

«Живи вільно»

There are no translations available.

Для кожного випускника училища важливим є питання про перше робоче місце. Користуючись інформаційно-комунікаційними технологіями, молодь дізнається про пропозиції різноманітних фірм, які пропонують швидке працевлаштування за кордоном та високу заробітну плату. Часто за такими оголошеннями стоять шахраї, які займаються продажем людей у рабство. Адже торгівля людьми є дуже прибутковим бізнесом у світі після торгівлі зброєю та наркотиками. Тож важливим завданням педагогів є убезпечення  учнівської молоді від тенет шахраїв.

З метою підвищення рівня обізнаності учнів щодо проблеми торгівлі людьми соціальним педагогом Ігнатюк Л.М. була проведена відкрита година спілкування «Живи вільно» для випускних груп училища.  Під час заходу педагог ознайомила учнів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, його сучасними проявами; спонукала учнів використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність, пошану до людської особи; навчати поведінки у важких ситуаціях, спираючись на положення міжнародних правових документів.

Шокуючі статистичні дані допомогли учням усвідомити гостроту проблеми торгівлі людьми в сучасному світі. Після перегляду відеоролику обговорили причини, форми та ознаки цього явища. Під час інтерактивної гри «Міф чи Правда?» учаснки навчались розпізнавати і спростовувати стереотипи відносно торгівлі людьми, визначали причини появи хибних уявлень.