русукр

Новости

День толерантності

Ми різні, але ми разом!!!

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в молоді європейських цінностей і задля пропаганди принципів поваги та розвитку толерантних настанов соціальним педагогом Ігнатюк Л.М. проведено заняття з елементами гри «Ми різні, але ми разом!!!»
Це і є модель нашого майбутнього!!! Це шлях до успіху! Нам необхідно сприймати один одного такими, які ми є. Ми з радістю зізналися, що ми всі схожі і ,водночас, різні, і це здорово!

Разом нам легше домогтися успіху. Змінити світ навколо. РАЗОМ іти вперед!

Колектив — це велика сім'я. І хотілося б, щоб у ньому завжди панували добро, повага, порозуміння. Щоб не було ні сварок, ні лайки, ні образ, ні бійок. А що для цього потрібно? 

Зовсім мало:

• поважати інших;

• бути справедливим;

• бути терплячим;

• уміти прощати;

• бути уважним;

• уміти співпереживати;

• уміти поставити себе на місце іншого;

• ставитися до інших так, як бити хотів, щоб ставилися до тебе.

ФОТО

 

Декада кулінарії

В рамках декади кулінарії 12 листопада в професійному - технічному училищі пройшов кулінарний Майстер клас кримськотатарської кухні. Викладач спецдисципліни Сідлак Ельміра Шамратівна познайомила всіх присутніх з культурою кримських татар.

Потім колективне приготування і куштування традиційної страви кримськотатарської кухні - бурма з різними начинками.

Майбутні кухарі - кондитери проявили зацікавленість до обраної професії, творчу уяву, ініціативність, активність

ФОТО

ВІДЕО

 

Нам 65 років!

Листопад 2019 року. Він знаменний красивим світлим днем заснування – ПТУ – 27  м.  Генічеська.

65 років - це не тільки історична віха, це рубіж, який дає можливість озирнутися назад і згадати пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто вніс значний внесок для того, щоб сіяти розумне, добре і вічне. Золотий фонд нашого педагогічного колективу.

 

Малявка Анатолій Олексійович 1974 – (45 років)

Кіріяченко Надія Григоріївна 1977 – (42 років)

Чудакова Олена Олександрівна 1982 року – (37 років)

Четирін Василій Вікторович 1984 – 91 з 1993 – (33 роки)

Анікєєва Олена Михайлівна  1985 -1988 з 1998 – (24 роки)

Ігнатова Вікторія Анатоліївна 1986-96 з 1999 -(30років)

Семенова Тетяна Григоріївна 1987 – 91 з 1997 – (26 років)

Шепель Олена Євгенівна 1989 – (30 років)

Цабанюк 1991 – (28 років)

Баштирєва Людмила Петрівна 1992  - (27 років)

Прибильна Світлана Петрівна 1992- (27 років)

СаганЛюбов Анатоліївна 1992- (27 років)

Дейнега Олександра ВікторІвна1993- (26 років)

Карпухіна Ольга Петрівна 1993- (26 років)

Саликіна Лілія Іванівна 1993- (26 років)

Явушкін Павло Віталійович 1995- (24 роки)

Тяжлова  Олена Євгенівна 1995 - (24 роки та навчалась в ПТУ-27)

Іванова Валентина Іванівна 1996 - (23 роки)

Максименко Олександр Петрович 1996- (23 роки)

Максименко Тетяна Василівна 1996- (23 роки)

Золотарьов Сергій Миколайович 1997- (22 роки)

Макарова Віра Василівна 1997- (22 роки та навчалась в ПТУ-27)

 

Історія жива конкретно в людях

У нас , у всіх і , в кожнім зокрема

І поки серце небайдуже б’ється в грудях

Рокам і людям забуття нема

 

Історію нашого навчального закладу творили не тільки люди з відвертими, чистими, відданими, палаючими серцями, а родини так би мовити, династії.

 

І на сьогодні в стінах ПТУ 27 налічується 4 династії: Семенових, Баштирєвих, Максименко та Шаповалових.

 

Нехай навкруги вирує життя! І як символ його буяння, нехай завжди радісно дзвенять учнівські голоси!

 

День української писемності та мови

Мова – одна з головних ознак нації, вона забезпечує єдність функціонування і розвиток етносу у просторовому і часовому вимірах. Мова – могутній дар животворчої й невичерпної скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край. До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить коштовності глибоких сердечних порухів, історичні події, вірування та погляди. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

Щороку в листопаді в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято спрямоване на привернення уваги до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

В рамках святкування проводиться всеукраїнський  радіодиктанту. В останні роки метою такої масштабної акції є єднання усіх людей з різних куточків України та навіть поза її межами, а також перевірка власних знань з української мови.

8 листопада 2019 року здобувачі освіти, викладачі та працівники училища  долучилися до всеукраїнської акції написання радіодиктанту. Кожен з присутніх відчував піднесення, радість, гордість, що ми – українці.

В цей же день був проведений І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Перед початком конкурсу гуртківці показали літературно- музичну композицію «Лунай, величне наше слово!».

Заступник директора з НР Дейнега О. В. привітала учасників та побажала успіхів у виконанні завдань.

Переможцями І етапу конкурсу журі визначило серед здобувачів освіти І та ІІ курсів – Купчинська Анастасія гр. № 10, серед здобувачів освіти ІІІ та ІV курсів – Корсак Наталя гр. № 40.

Фото

 

Лише вакцинація – надійний захист від дифтерії

Дифтерія в Україні вже зафіксована в Ужгороді та Києві. Які ознаки цієї хвороби? Як та кому потрібно робити щеплення? Та чи може вакцинія повністю вберегти від цього захворювання?

Виникнення спалаху кору в Україні стало можливе через низький рівень вакцинації населення від цієї інфекції..

Наслідки спалаху дифтерії можуть бути набагато серйознішими. У випадку з кором, за статистикою, серед тисячі хворих помирає одна людина, то від дифтерії – від 50 до 100 смертей на тисячу інфікованих.

В Україні за період з 2011 по 2018 рік зафіксували 40 випадків захворювання на дифтерію та 124 – на правець.

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була в 90-х роках ХХ сторіччя. Тоді через низьке охоплення дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли.

Дифтерія до ХХ сторіччя була основною причиною хвороби і смерті серед дітей і США та Великої Британії. Проте в цих країнах дифтерію побороли майже півстоліття тому.

Хворіють на дифтерію не щеплені або не ревакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація  дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М.

Дорослі ж повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу – у 36 і так далі.

Лише вакцинація рятує від дифтерії. 99% людей, що мають щеплення від дифтерії не хворіють. Імунізація від всіх хвороб, за даними ВООЗ, запобігає 2-3 млн смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться.

Спалах кору таки змусив людей вакцинуватись й від інших хвороб, але до контролю над інфекціями ще дуже далеко! Тому вакцинуватися просто необхідно. Зробити щеплення від дифтерії можна безкоштовно для дорослих і дітей. Всі області забезпечені якісними вакцинами. Для того, щоб отримати вакцину, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Медичний працівник Сілюкова Н.М. "Генічеське ПТУ №27"

 
Еще статьи...

г. Геническ, ул.Ковпака,36
05534-30234; 05534-30236; 05534-30238

Показать на карте

 

ПТУ №27 г. Геническ © 2012-2013
Все права защищены